Oferta Malchem

    Fabryka Farb i Lakierów Malchem istnieje od 1981 roku. Malchem to wieloletnie doświadczenie w produkcji i stosowaniu farb i lakierów do antykorozyjnego zabezpieczenia obiektów m.in w przemyśle chemicznym, maszynowym, górnictwie, okrętownictwie, transporcie lądowym, energetyce, budownictwie i gospodarce komunalnej.

W trosce o wysoką jakość oferowanych produktów i zadowolenie klientów Malchem w 2006 roku wdrożył system zarządzania jakością w produkcji.

podkładowe i nawierzchniowe

Farby alkidowe

Podkłady:

MALKOR A – Antykorozyjny podkład alkidowy

MALKOR NC – Antykorozyjny, grubopowłokowy podkład alkidowy – bezchromianowy

ZASTOSOWANIE: do antykorozyjnego zabezpieczania powierzchni stalowych i żeliwnych eksploatowanych w warunkach atmosfery miejskiej i przemysłowej
Dostępne kolory czerwony tlenkowy i szary

Nawierzchniowe:

ALKIMAL G – Szybkoschnąca farba alkidowa modyfikowana w wysokim połysku

ALKIGRUNT M – Szybkoschnąca gruntoemalia alkidowa

malchem_f3

STALOWE ZAUFANIE MALUJEMY JAKOŚCIĄ

Gruntoemalie

Farby epoksydowe

Gruntoemalie

EPOXYKOR M – GRUNTOEMALIA EPOKSYDOWA ODPORNA NA CZYNNIKI CHEMICZNE

ZASTOSOWANIE: do gruntowania elementów konstrukcji stalowych, aluminiowych i ocynkowanych i podłoży betonowych, eksploatowanych w warunkach atmosfery morskiej, nadmorskiej, przemysłowej i miejskiej ; jako farba nawierzchniowa z półpołyskiem w systemach epoksydowych (farba może wykazywać kredowanie pod wpływem promieniowania słonecznego)

Podkład cynkowy

EPOXYKOR ZN-9 – FARBA EPOKSYDOWA DO GRUNTOWANIA WYSOKOCYNKOWA O ZAWARTOŚCI WAGOWEJ CYNKU W SUCHEJ POWŁOCE OK. 90%

ZASTOSOWANIE: do gruntowania elementów konstrukcji stalowych, eksploatowanych w warunkach atmosfery morskiej, nadmorskiej, przemysłowej; farba znajduje zastosowanie w warunkach o najcięższej kategorii korozyjności, wszędzie tam gdzie wymagane jest maksymalnie długie zabezpieczenie antykorozyjne stali

Farby poliuretanowe

PURMAL S, NEOMAL, NEODUR to wysokiej jakości farby poliuretanowe MALCHEM. Produkty te posiadają wysoką odporność na chemikalia i trudne środowiska korozyjne oraz promienie UV. Można je nakładać również jako ochronę jednowarstwową bezpośrednio na odpowiednio przygotowaną stal, żelazo, aluminium i stal ocynkowaną. Emalie poliuretanowe są częściej stosowane jako powłoki nawierzchniowe na powłoki epoksydowe. Mogą one pracować w środowisku miejskim, przemysłowym i morskim, w klasach korozyjności od C2 do C5.

przemysl7
przemysl6
Farby

Pozostałe

  • MACRYL -HS – Infrastruktura elektroenergetyczna.
  • EPOXYKOR B – Konstrukcje w zanurzeniu.
  • EPOXYMAL ZB – Zbiorniki stalowe.
  • EPOXYKOR HS – Kolejnictwo
  • Winymax – System poliwinylowy