Ochrona galwaniczna

Ochrona galwaniczna prosta jak malowanie

      ZINGA to system do cynkowania na zimno. Jednoskładnikowy, gotowy do użycia preparat, który zawiera 96 % zmikronizowanego cynku o czystości – 99,995 %, w suchej powłoce i w żywicy węglowodorowej. Łączy w sobie cechy charakterystyczne dla galwanicznych powłok cynkowych z właściwościami farb przemysłowych.  Zapewnia ochronę aktywną (galwaniczną, katodową) i barierową (tlenki cynku oraz wiązania elektrochemiczne) dla metali żelaznych.

System Zinga jest alternatywą dla cynkowania ogniowego lub metalizacji natryskowej cynkiem na gorąco – posiada porównywalne właściwości ochronne.

most3

Grupy produktów

Zinga może występować jako system samodzielny (w środowisku do C5 i CX, wg. ISO 12944:2018) lub w systemie duplex – z farbami nawierzchniowymi ciekłymi oraz proszkowymi.

Jest to doskonały system uzupełniający lub naprawczy cynkowania ogniowego, metalizacji natryskowej cynkiem na gorąco i wcześniejszych powłok z Zinga. Sprawdzi się także jako system ochrony kotew, prętów zbrojeniowych i innej stali w betonie i budowlach hydrotechnicznych.

Wśród grupy produktów ZINGA dostępne są:

  • ZINGALU – połączenie pyłu cynkowego (90% w suchej powłoce) i płatków aluminiowym (4% w suchej powłoce) w mieszaninie węglowodorów aromatycznych. Doskonały, dopasowany wizualnie produkt do wykonywania zaprawek na powłokach ocynkowanych.
  • ZINGASOLV – specjalistyczny rozcieńczalnik, przeznaczony do produktów Zinga oraz Zingalu
  • aerozole ZINGASPRAY, ZINGALUSPRAY oraz ALUSPRAY
  • ZINGATARFREE – specjalistyczna farba poliuretanowa o doskonałej odporności na wodę i korozję (dzięki zawartości MIO). Dedykowana do systemów dwuwarstwowych z preparatem ZINGA, pracujących w zanużeniu (Im2) lub zakopanych w ziemi (Im3).
  • AQUAZINGA – dwuskładnikowa, wodorozcieńczalna powłoka na bazie nieorganicznych krzemianów cynku. Zawiera ok 92% cynku w suchej warstwie. Przeznaczona przede wszystkim do działania w wysokich temperaturach (550ºC, tymczasowe obciążenie do 600ºC).

Dowiedz się więcej o marce Zinga przechodząc na oficjalną stronę firmy.